Nálunk, palócoknál
Írta: Administrator   
2019. november 26. kedd, 15:50

Nálunk, a Fáyban ismét megrendeztük hagyományos, palóc tematikájú témahetünket. A programsorozatra az őszi szünetet követően, 2019. november 4. és 8. között került sor, s az iskolahasználók jelentős része örömmel, aktívan csatlakozott az egyes rendezvényekhez.

A gazdag programkínálat a palóc konyha témakörében tartott rendhagyó órával indult, melyet Maruzs Orsolya tanárnő tartott az érdeklődő diákoknak. Ugyancsak Orsi nénivel süthettek laskát tanulóink az iskolai tankonyhában, illetve állíthatták össze a palóc konyha képekben elnevezésű kiállítás anyagát. A laska pillanatok alatt elfogyott, ám a képanyag ma is szép dísze az intézménynek.

A palóc nyelvjárás sajátosságaival, a palócság kulturális értékeivel Soósné Lehoczki Beáta tanárnő, munkaközösség – vezető, a témahét szervezője ismertette meg tanulóinkat, rendhagyó óráit kiemelt figyelem kísérte.

Jancsura Ildikó tanárnő a palóc néprajz, népszokások témakörében tartott rendhagyó foglalkozásokat, melyek számát – a rendkívüli érdeklődésre való tekintettel – jelentősen meg kellett emelnünk.

A témahetet záró, hangulatos táncházat, melyet Molnár Zsófia, a maconkai táncegyüttes tagja vezetésével tarthattunk meg, ugyancsak a tanárnő segített megvalósítani.

Nálunk, palócoknál valóban hasznosan és kellemesen telt az idő ezen a héten, erről tanúskodik képanyagunk is, amit ide kattintva lehet megnézni.

Módosítás dátuma: 2020. január 23. csütörtök, 23:06
 

Számláló indulása: 2015.05.22.

Joomla templates

Oldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabhassuk tartalmainkat, szolgáltatásinkat és hogy elemezhessük látogatottságunkat. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information